Szkoła zawodowa – chcę zostać frezerem cnc

Jestem uczniem szkoły zawodowej, czyli niejako całe życie przede mną. Mój tata z zawodu jest tokarzem, także wiem, co to jest obróbka skrawaniem. Mamy nawet w domu tokarkę do metalu, jednakże jest ona jeszcze manualna, lecz toczenie manualne ma swoje plusy.

Bardzo interesuje mnie frezowanie cnc

frezowanie cncWiele patrzyłem, jak mój tata toczy w domu. Dlatego też chciałbym iść jego drogą, ale w nowym wydaniu. Interesuje mnie toczenie CNC, a z zapoznanych przeze mnie informacji wynika, iż fajnie by też było widzieć frezowanie CNC. Ogólnie obróbka CNC, czyli nastawiona na produkcję seryjną, prowadzona przez wiele zakładów – daje mi możliwość w przyszłości dobrej pracy. Mimo młodego wieku wiem, że praca jest jednym z najważniejszych czynników w życiu dzisiejszego człowieka. Masz fajną i dobrze płatną pracę, masz perspektywę na założenie rodziny. Czytałem w internecie, że najczęściej ludzie rozwodzą się z powodu pieniędzy czy ogólnie rozstają. Marzy mi się więc to, co mnie interesuje czyli praca w obróbce skrawaniem oraz dobra wypłata. Na oku mam też fajną dziewczynę z sąsiedztwa. Porządna z niej kobieta, ja też muszę być porządnym facetem, jeśli chciałbym zwrócić jej uwagę na siebie. A pierwszym krokiem do tego jest porządna praca. Mam zamiar udać się do jednego z największych zakładów metalowych na Śląsku i spytać o praktyki. Gorąco wierzę, że mnie wezmą, a nawet w przyszłości zatrudnią jako pracownika. Cóż, pomarzyć można, ale trzeba wziąść się również do działania, by marzenia zrealizować. Zamierzam dobrze się uczyć w szkole zawodowej, dawać z siebie wszystko na praktykach i kontynuować naukę w szkole średniej.

Jeśli poczuję, iż to jest to, co chcę robić w życiu, być może zahaczę się o studia również w kierunku obróbki skrawania czy jak potocznie się nazywa tę dziedzinę – dziedziną toczenia w metalu. Bardzo chciałbym ułożyć sobie życie, zresztą jak każdy. Mam nadzieję że mój plan wypali.