Szybkie czyszczenie wykładziny

 

Wielu z nas posiada w swoim domu wykładziny czy też dywany. Nie da się ukryć, że te materiały na podłogach nie tylko świetnie wyglądają ale również są bardzo praktyczne. Niestety trzeba też zaznaczyć, że wykładziny dość szybko ulegać mogą zbrudzeniom. Nawet codzienne zwykłe korzystanie z tych wykładzin może sprawić, że będą traciły swój świetny wygląd.

Nowe metody prania wykładzin

czyszczenie wykładzin warszawaWykładziny zbudowane są z dwóch warstw. Pierwszą z nich, z którą styczność mają nasze stopy jest runo. To właśnie ta warstwa najszybciej ulegać może zabrudzeniu. Natomiast pod tą warstwą znajduje się osnowa, do której runo jest przytwierdzone. Bywa niekiedy tak, że do czynienia mamy z zabrudzeniami, które dotykają zarówno runa jak i osnowy. W takim przypadku warto zlecić profesjonalne czyszczenie wykładzin – Warszawa jest zaś jednym z miast, w którym bardzo łatwo znaleźć można firmy, które dla nas mogą wykładziny wyczyścić. Stosuje się obecnie dwie techniki. Gdy mamy do czynienia z lekkim zabrudzeniem dotykającym jedynie runa to wówczas świetnie sprawdzić się może czyszczenie wykładzin metodą ekstrakcyjną. Do tego zadania wykorzystywany jest specjalny nowoczesny odkurzacz piorący. Pamiętajmy jednak, że poradzi on sobie jedynie z zanieczyszczeniami na runie. W przypadku chęci wyprania również osnowy naszej wykładziny czy dywanu to warto sięgnąć po drugą metodę, która jest zdecydowanie bardziej skuteczna.

Metodą bardziej skuteczną jest metoda prania wykładzin na wskroś. W tym wypadku wykładzina musi zostać zabrana z domu klienta i przewieziona do pralni w której znajduje się specjalistyczny sprzęt pozwalający na łatwiejsze i szybsze wypranie wykładzin nawet bardzo mocno zabrudzonych. Metoda na wskroś daje obecnie zdecydowanie najlepsze rezultaty.