Tabliczki metalowe i podróż pociągiem

Ostatnim czasem popsuł mi się samochód. Szczerze mówiąc na początku bardzo się złościłam, jednak okazało się iż przewoźnik linii kolejowej ma atrakcyjne zniżki dla osób, które porzucają własny transport na rzecz właśnie pociągów.

Tabliczki metalowe – podróż sentymentalna

tabliczki metaloweDawno nie jechałam pociągiem i nieco mnie to przerażało. Pamiętałam jeszcze pociągi w których jeździłam jako mała dziewczynka. Nie koniecznie czyste, ale piękne piętrowe. Zawsze pamiętam widok konduktora, który przekładał mocne tabliczki metalowe z kolejnymi stacjami zatrzymania, a gdy tylko dojeżdżaliśmy do końca zaraz wkładał kolejną tabliczkę z następnym kierunkiem. Kiedy weszłam do nowoczesnego pociągu zrozumiałam jak wiele się zmieniło i poszło do przodu. Ten pociąg w ogóle nie przypominał już tamtego starego pociągu.
Przede wszystkim były zupełnie ładniejsze i wygodniejsze siedzenia, śmietniczki. W dodatku stare i wysłużone już tabliczki grawerowane zastąpiły nowoczesne wyświetlacze. Dodatkowo każdy pociąg został także wyposażony w system głosowy dzięki czemu osoby niewidome bez problemu wiedziały w jakim miejscu się znajdują. Zauważyłam także, że w pociągu co parę miejsc znajdują się tabliczki znamionowe. Jako, że w podróży bardzo lubię czytać a akurat skończyłam książkę postanowiłam zapoznać się z informacjami jakie kryły te małe metalowe kwadraciki. Każda tabliczka znamionowa posiadała informację na temat tego jaki jest rok produkcji poszczególnych elementów, nazwę tej rzeczy, podstawowe informacje oraz różne inne parametry, które nie do końca byłam w stanie sama rozczytać. Jednak to co ucieszyło mnie najbardziej to fakt, że producent tego pociągu był z naszego kraju.

Zawsze zależało mi na tym, aby nasza gospodarka się rozwijała. Bardzo się cieszę, że kupując bilet na przejazdy koleją mogę wesprzeć rodzimą gospodarkę.