Taśmy komputerowe dla gracza

 

Częsta wymiana podzespołów do komputera nie jest dla mnie żadną nowością. Jako zapalony gamer, często muszę usprawniać maszynę, by być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi i trzymać jak najwyższy poziom osiągów komputera. Ostatnio jednak, mimo częstych wymian sprzętu, zauważyłem coraz mniejsze skoki wydajności.

Taśmy do komputera gamingowego

riser pci-expressOstatnia wymiana podzespołów nie przyniosła oczekiwanych skutków, osiągi nowej konfiguracji były mniejsze niż te które uzyskano na testach, a skok wydajności był o wiele mniejszy niż zakładałem. Początkowo wydawało mi się że to wina wadliwych części, ale wszystko wskazywało na to że są całkowicie sprawne i musiałem szukać źródła problemu gdzie indziej. Po prawie całkowitym rozmontowaniu komputera, w końcu znalazłem źródło problemu. Mimo częstych wymian podzespołów, taśmy i kable łączeniowe były w komputerze niezmieniane od początku, i zwyczajnie nie mogły uciągnąć nowych części. Nie zwróciłem nigdy uwagi na to, że to właśnie przestarzałe okablowanie mogło obniżać osiągi komputera złożonego z nowoczesnych podzespołów. Była to więc następna część, jaką musiałem wymienić. Koledzy gracze zachwalali produkty riser pci-express, producenta nowoczesnego okablowania do komputerów, więc po wstępnym zapoznaniu się z opiniami, zakupiłem cały komplet okablowania do komputera. Nowe taśmy sprawowały się doskonale a montaż był łatwy i bezproblemowy nawet dla kogoś nieobeznanego.

Po wymianie osiągi i wydajność podskoczyły niemal natychmiast bardzo zauważalnie. Były to taśmy najnowszej generacji, więc nie tylko obsługiwały zaawansowane podzespoły, pozwalając na uzyskanie najwyższych osiągów, ale też nie było obawy o konieczność kolejnej wymiany okablowania po kolejnym usprawnieniu komputera.