Tkaniny niezwykle cenione na rynku

Moda jest dziedziną, która nieustannie się rozwija, nowe trendy zastępują miejsce starych form. Moda jest niczym sztuka, nie każdy jest w stanie zrozumieć i sprostać jej wymaganiom estetycznym. Klasyka dla osób obawiających się nowości jest ciągle w cenie i jest niezwykle dobrze oceniana przez krytyków.

Tkanina z długą historią

tkaniny jedwabneJak wiemy wykorzystane tkaniny jest jednym z etapów tworzenia stylu i modelu. Często to właśnie model i krój narzuca wykorzystanie tkaniny i gustowny jej dobór. W okresie letnim wykorzystuje się materiały przewiewne lekkie, które mają osłaniać ciało, ale jednocześnie nie stanowić pancerza. Jedną z doskonalszych tkanin, która cieszy się niezmiernym powodzeniem, jednakże nie wszyscy mogą sobie na zakup tej tkaniny pozwolić . Tkanina od wieków produkowana z przędzy jedwabników, tworzona jest w dwóch rodzajach – cienkim, z którego szyje się zwiewne suknie i spódnice, – grubym, wykorzystywanym do ubiorów o charakterze dostojnym, jak marynarki, żakiety, komplety dla kobiet, składające się ze spodni, spódnicy i marynarki. Skoro jest używana tak wartościowa tkanina, to modele z niej uszyte, muszą swoją wartością kroju i szycia dorastać, tak, aby tkaniny jedwabne użyte do ich skrojenia, prezentowały się szczególnie wyjątkowo.Dawniej tkaniny jedwabne były symbolem bogactwa i statusu społecznego, nie mogła nosić go grupa, nie należąca do sfery szlacheckiej, z wyjątkiem gejsz, której zadanie i pozycja w społeczeństwie była szczególna i często niezrozumiała przez Europejskie kraje. Jednak kultura Wschodu była zawsze oceniana w innych kryteriach i kieruje się innym kanonem. 

Ich symbole są również rozumiane zazwyczaj inaczej aniżeli ten sam symbol w kulturze Zachodu. Japoński czy chiński jedwab nadal jest ceniony pomimo, nowych trendów, sportowych ,luźnych, mody unisex. Ten element zaś jest wynikiem niezwykle szybko rozwijającej się cywilizacji.