Trzeba troszczyć się o uprawy

Jestem właścicielem kilku szklarni. Wybudowałem je sam na podmiejskiej działce w okolicy Lublina. Dzięki uprawom w nich rosnącym mogłem stać się po kilku latach niewielkim, lecz cenionym dostawcą ekologicznych pomidorów. Kilkanaście pobliskich sklepów korzysta z moich dostaw, a ja wkładam całe serce w troskę o rosnące na moich krzakach owoce.

W jaki sposób dbać o plony?

ogrodzeniaPozornie zdawać by się mogło, że szklarnia to jednorazowa inwestycja, która wymaga pracy tylko podczas zbiorów i nasadzeń, poza tym jednak przynosi łatwy zysk swojemu właścicielowi. To niestety błędne przeświadczenie. Sam na początku swojej przygody nie byłem świadomy, ile pracy będę musiał włożyć w to, by moje uprawy były zdrowe, apetyczne i przynosiły obfite plony. Podstawowy problem stanowiła na początku wrażliwość krzaczków na wahania temperatury. Nieprzewidywalna pogoda niejednokrotnie pokrzyżowała moje plany. Jednak pewnego dnia znalazłem sposób, aby się jej przeciwstawić. Nad moimi roślinami zawisła siatka cieniująca. Chroni przed nadmiernymi upałami, nieco zabezpiecza przed chłodem. Sprawia , że wahania temperatury i zmiany pogody są wewnątrz szklarni odczuwane nieco mniej, co bardzo korzystnie wpływa na moje pomidory. Kolejną ogromną walką, którą stoczyłem była walka z podziemnym szkodnikiem. Krety dewastowały moje uprawy tworząc kopce pomiędzy krzaczkami i niszcząc ich systemy korzeniowe. Jednak i dla tego problemu znalazło się rozwiązanie. Kiedy przed wysianiem kolejnych upraw położona została siatka przeciw kretom moje problemy skończyły się prawie natychmiast. Siatka na krety przekonała mnie do siebie tym, że nie krzywdzi żywych istot. Nie pozwala im jedynie wykopać się na powierzchnię w danym miejscu.

Przy wejściu stanęła także pułapka na krety- na wszelki wypadek, jednak na szczęście nigdy nie została uruchomiona. Przed pozostałymi szkodnikami, które mogłyby mieć ochotę na moje pomidory chronią mnie siatki ogrodzeniowe oraz moskitiery. Cieszę się każdego lata zbierając piękne, czerwone owoce, że moja praca przynosi tak fantastyczne efekty.

Czytaj więcej na: siatkiplastikowe.com.pl