Typowe problemy podczas drukowania książek

Nie wiem jak wy, ja w ostatnim czasie bardzo dużo drukuję w pracy. Bardzo wiele razy zdarzyło mi się, że miałam jakieś problemy z wydrukowaniem pewnych rzeczy i zazwyczaj wina leżała po stronie drukarki, że się tak wyrażę.

Druk książek i brak papieru

druk książekMieszkam w Krakowie, gdzie też pracuję i tam jest wiele firm, które służą rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z drukarkami. Nauczyłam sama sobie radzić z przeróżnymi problemami. Dlatego postanowiłam podzielić się z wami moimi doświadczeniami. Bez względu na to co robicie, to znaczy czy macie zrobić druk folderów, pism, czy innej dokumentacji dany problem może wystąpić zawsze. Do typowych problemów jakie mogą nam się zdarzyć to brak papieru w drukarce.Nie każdy ma postawioną drukarkę obok biurka, może ona być oddalona od biurka, a na naszym monitorze nie pojawi się komunikat o braku papieru w drukarce i wtedy głowimy się co mogło się stać. Jeśli drukarka nie chce drukować to przede wszystkim zobaczcie, czy jest w niej papier do drukowania. Czasami na przykład druk katalogów może nam nie wyjść, powodem może być na przykład pojawienie się czarnych linii, smug na wydrukach. W takim przypadku warto przeczyścić kasetę drukującą.W wielu drukarkach można to zrobić, wybierając odpowiedni przycisk na drukarce, ale powodem może być też kończący się tusz w kasecie drukującej. Warto sprawdzić wtedy poziom tuszu. Czasami w drukarce może dojść do zacięcia papieru, zwłaszcza jak robimy najlepszy druk książek w krakowie, czyli inaczej drukujemy bardzo dużo dokumentów na raz. Wtedy maszyna może za jednym razem wciągnąć dwie kartki przez wałek znajdujący się w drukarce i to właśnie spowoduje zacięcie papieru.

Może warto wtedy drukować po kilka stron. Drukarnia powinna być odizolowana. Powodem jest uciążliwość pracy takiej drukarki.