Używanie tylko ziół aromatycznych w kuchni

Jeszcze kilka miesięcy temu wcale nie interesowałam się gotowaniem. Wolałam zamówić jedzenie na dowóz i nie martwić się o to, co zjem danego dnia. Wszystko jednak zmieniło się jak poznałam Arkadiusza, bo w końcu miałam dla kogo gotować i to polubiłam.

Lepszy smak potraw dzięki ziołom aromatycznym 

zioła aromatyczneSięgałam po rozmaite przepisy, ale zawsze je modyfikowałam i przyprawiałam po swojemu. Zauważyłam dzięki temu, że najważniejszą sprawą były odpowiednio dobrane zioła a ja je akurat uwielbiałam. Poczytałam nieco na ten temat w poradniku i dużo kucharek polecało zioła aromatyczne, które były dostępne w prawie każdym sklepie i nadawy potrawom niezwykły smak i zapach. Arkadiusz uwielbiał dobrze przyprawione i pachnące dania, dlatego jeszcze przed obiadem, który miałam zrobić wybrałam się po zioła. Poszłam na pobliskie targowisko, gdyż była tak kobieta, która sprzedawała zioła i miała największy wybór. Zapytałam ją od razu o te aromatyzowane i pokazała mi wszystko co miała. Kupiłam wszystkie dostępne zioła. Były one świeże, w doniczkach, co mnie ucieszyło, bo takie lubiłam najbardziej. Kiedy je ustawiłam w kuchni, to zaczęło pięknie pachnieć. Mogłam się zabrać za przygotowanie obiadu dla swojego partnera. Od razu jak wszedł do domu, to powiedział, że pięknie pachnie i była to zasługa aromatyzowanych ziół, których użyłam. Obiad był smaczny i od tego czasu używałam tylko tych ziół i przyprawiałam nimi właściwie wszystkie posiłki. Smakowały dzięki temu o wiele lepiej.

Arkadiusz mi się oświadczył. Zażartował, że dlatego, że tak świetnie gotuję, ale ja wiem, że się we mnie zakochał. Oczywiście zgodziłam się zostać jego żoną i była to najlepsza rzecz, jaka w życiu mi się przytrafiła. Wiedziałam, że z tym człowiekiem będę bardzo szczęśliwa.