Węgiel dla perfekcjonistów

Jestem zdecydowaną perfekcjonistką. Nienawidzę brudu, ani kurzu. Dlatego udręką dla mnie jest węgiel. Nie dość że w składowanym pomieszczeniu są niewyobrażalne ilości czarnego prochu, to węgiel brudzi dosłownie wszystko czego się dotknie. Dodatkowo, podczas najmniejszego chociaż poruszenia węglem, w powietrzu pojawia się chmara pyłu, który jest szkodliwy dla naszych płuc. Moim zdaniem nie ma nic gorszego.

Ekogroszek rozwiązuje problemy

ekogroszek pakowanyGdy po raz kolejny miałam zmierzyć się z czarną plamą na podjeździe, gdyż nadszedł czas na zakup węgla, postanowiłam poszukać innego rozwiązania. Moją uwagę zwrócił ekogroszek pakowany. Tani ekogroszek był w podobnych cenach, jak węgiel kupowany luzem, w tradycyjnych składach. Jednak dzięki temu, że jest on zapakowany w szczelne paczuszki nie generuje takich zabrudzeń. Gdy zdecydowałam się na zakup workowanego ekogroszku ze Śląska, wiedziałam już że dokonałam właściwego wyboru. Składowaliśmy go w paczkach, w związku z czym pomieszczenie nie było zabrudzone. Można było go również wysypywać do pieca bezpośrednio z paczka, co powodowało, że większość pyłu była skierowana do komory z ogniem i nie unosiła się w całym pomieszczeniu. Dobry ekogroszek pozwolił nam również na ograniczenie ilości zużywanego surowca, ponieważ węgiel był na prawdę wysokokaloryczny. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko możemy zakupić węgiel szybko, ale również wygodnie go transportować i wyeliminować z domu wszelkie zabrudzenia.

Decydując się na zakup pakowanego ekogroszku, wiedziałam że dokonałam właściwego wyboru. Teraz mogę zejść do piwnicy nawet w wyjściowym ubraniu i nie boję się już, że wyjdę brudna od pyłu. Dodatkowo moja piwnica w końcu lśni czystością, co jest dla mnie bardzo ważne. Węglowy pył jest nie tylko brudny i brzydki, ale również wdychany może prowadzić do chorzeń, dlatego tak zależało mi na jego wyeliminowaniu.

Informacje pochodzą z http://energoret.pl