Wielozadaniowy kokon dla dziecka

Gdy urodziło nam się pierwsze dziecko, byliśmy przestraszeni i zestresowani tym, czy potrafimy dobrze się nim zajmować oraz czy mamy odpowiednie artykuły do tego. Przy drugim dziecku wiedzieliśmy już, czego potrzebujemy oraz w co należy się jeszcze zaopatrzyć. Brakowało nam tzw. rożka do otulania dla dziecka i tym razem zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Wielofunkcyjny otulacz dla niemowlaka

wielofunkcyjny kokon dla niemowlakaWiedzieliśmy już, czego potrzebujemy, ale gdy wreszcie miało dojść do jego zakupu, stanęliśmy przed pytaniem – który wybrać? Ofert było bardzo dużo, każda lepsza od poprzedniej. Na rynku dostępne są różne rodzaje, wzory, materiały, z jakich są one zrobione, tak, by dostosować się do indywidualnych potrzeb malucha i rodziców. Są to na przykład kokony, rożki, gondole. Zastanawialiśmy się na kilkoma z nich, ale w końcu zdecydowaliśmy się na wielofunkcyjny kokon dla niemowlaka w stylu gniazdko. Kokon ten owija i otula dziecko, by było mu wygodnie i by czuło się bezpiecznie. Miękkie, zaokrąglone brzegi dodają komfortu i zabezpieczają główkę przez obijaniem i krawędzie. Wypełnione są silikonowymi kuleczkami. Wyglądem gniazdko przypomina ponton, przez co dziecko wygląda w nim uroczo. Dno jest wymienne i dwustronne, przez co można je łatwo zmieniać i prać z resztą dziecięcych ubranek i akcesoriów. Ale największym plusem takiego otulacza jest jego wielofunkcyjność. Jest lekki, więc można go przenosić i umieszczać w całym mieszkaniu, gdzie tylko jest potrzebny w danej chwili. Były też takie dni, kiedy kokon leżał w naszym łóżku.

Nie ma takiego artykułu w całej naszej wyprawce, którego używałabym chociażby tak często, jak tego wielofunkcyjnego cuda. Cena takiego akcesoria nie jest duża, a w porównaniu do częstości jego użytkowania to najbardziej opłacalny gadżet dla malucha.