Wizyta przedszkolaków w lecznicy weterynaryjnej

Moja córka skończyła trzy lata i chodzi do przedszkola. Przedszkole zostało mi polecone przez znajomych, którzy też posyłają tam dzieci. Przedszkole mieści się w miejscowości Toruń. Na tablicy przy wejściu wywieszane są informację z terminami poszczególnych wycieczek.

Lecznica weterynaryjna i opowieść weterynarza

lecznica weterynaryjnaNajbliższa wycieczka będzie organizowana w piątek. Miejsce, które zostanie odwiedzone przez dzieci to klinika weterynaryjna. Jestem ciekawa jak córce spodoba się ta wycieczka. Czy będzie nam o niej opowiadać. To jest jej pierwsze wyjście z przedszkolem. Córka nigdy nie była w takim miejscu. Lubi słuchać o zwierzętach, często nam mówi że chciałaby psa lub kota ale wiemy ile jest przy tym pracy. Zwierzaki to nie zabawki. Ostatnio kupiłam jej książkę o kocie. Jeden rozdział przeznaczony był na leczenie zwierząt. Były też różne rysunki. Opisana była lecznica weterynaryjna. Było także sporo informacji na temat rozwoju zwierząt. Czym należy je karmić, jak o nie dbać by opieka weterynaryjna była tylko kontrolnie a nie w wyniku jakiś problemów zdrowotnych. Odprowadziłam córkę do przedszkola, przypomniałam żeby słuchała się pani przedszkolanki i była grzeczna na wycieczce. Po piętnastej podjechałam do przedszkola żeby odebrać córkę. Jak tylko mnie zobaczyła powiedziała, że bardzo chce mieć małego kotka. Klinika weterynaryjna zrobiła na niej duże wrażenie. Opieka weterynaryjna jest udzielana tylko zwierzętom. Do tej pory córka myślała, że także chore dzieci mogą skorzystać z pomocy kliniki. Pani weterynarz opowiedziała dzieciom o swojej pracy.

Poinformowała, że zamiast kupować zwierzaki można je także przygarnąć ze schroniska. Leczenie zwierząt jest bardzo ważne, nie można go zaniedbywać. Przekazała dzieciom kolorowanki ze zwierzakami także naklejki z kotem i psem.

Więcej o weterynarii na stronie http://vet-med.pl