Własna firma monterska rekuperacji i klimatyzacji

Przez wiele lat nosiłem się z zamiarem otworzenia własnego przedsiębiorstwa jednak nigdy tak naprawdę nie mogłem się zdecydować czym miałbym się zajmować. Mam pewne doświadczenie hydrauliczne, przez kilka dobrych lat pracowałem też na budowie. W żadnej specjalizacji nie czułem się jednak wystarczająco pewnie.

Rekuperacja obniża koszty ogrzewania

rekuperacja częstochowaW końcu jednak problem rozwiązał się sam. Mój dobry znajomy prowadził firmę montującą klimatyzację i nowoczesne rekuperatory. On sam działał w Częstochowie i okolicach i zachęcał mnie, żebym zrobił to samo na moim Śląsku. Na początek zaprosił mnie do pracy u siebie, dzięki której mogłem nabrać trochę praktycznych umiejętności. O ile klimatyzacja nie jest szczególnie skomplikowanym rozwiązaniem to rekuperacje zdecydowanie już tak. Rekuperacja nadal jest jeszcze pewną nowością w naszym kraju. Wchodzi na rynek bardzo powoli, głównie ze względu na ciągle jeszcze zaporowe ceny. Mimo to jest to rozwiązanie niemal idealne dlatego ma coraz więcej zwolenników. To co mi się najbardziej podoba w tym systemie to fakt, że rekuperacja częstochowa skutecznie obniża koszty ogrzewania mieszkania nawet o pięćdziesiąt procent. Rekuperacja jest to bowiem wentylacja wykorzystująca już ogrzane powietrze z pomieszczenia. Przy okazji skutecznie wentyluje wszystkie pomieszczenia, dostarczając regularnie świeże powietrze. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać jak komfortowym jest to rozwiązaniem. Do tego coraz częściej montowana jest jeszcze klimatyzacja, nie osobno tak jak było to kiedyś, ale razem.

Dzięki temu jeden system zarówno ogrzewa, chłodzi jak i wentyluje nasz dom. Wszystkiego tego nauczyłem się u mojego znajomego. Jak tylko naprałem wystarczającej wprawy w montażu to założyłem swoją własną firmę. Był to świetny pomysł, który sprawdza się do dziś.