Własny biznes – baterie kondensatorów

Nazywam się Grześ, mam dziewiętnaście lat i jeszcze się uczę. Mama pracuje jako farmaceutka a mój tata prowadzi własną działalność. Firma jest zarejestrowana tam gdzie nasz dom. Tata zaadoptował sobie garaż, żeby w nim trzymać wszystkie niezbędne rzeczy.

Wytrzymałe baterie kondensatorów i ich naprawa

baterie kondensatorówGaraż jest wolno stojący i duży, więc bez problemu wszystko tam się mieści. Tata naprawia i regeneruje różnego rodzaju sprzęty. Ostatnio dostał wezwanie, gdzie do sprawdzenia były szafy sterownicze i pojechał tam od razu. Tata dużo nam opowiada o swojej pracy i o tym co robi. Kiedyś miał klienta, u którego padły rozdzielnice średniego napięcia, ale tata nie był w stanie mu pomóc, bo miał tylko rozdzielnice niskiego napięcia, które się w ogóle nie nadawały, więc zamówił odpowiednie i dopiero wtedy mógł dokonać naprawy. Tata też potrafi naprawiać wytrzymałe baterie kondensatorów a to nie należy do łatwych zajęć. Mama na początku się denerwowała, ponieważ na podwórku leżały wszędzie rozdzielnice niskiego napięcia i był bałagan, ale tata schował je raz dwa do garażu tam gdzie trzymał też rozdzielnice wysokiego napięcia i mama się uspokoiła. Tata ma swój własny samochód, którym jeździ do pracy. Auto jest całe obklejone reklamami jego firmy. Ma też drugie auto i jest to samochód osobowy, którego używa tylko do prywatnych wyjazdów. Interes prowadzi już bardzo długi i całkiem nieźle mu idzie. Ma ciągle jakieś zlecenia i zarabia na tym fajną kasę.

Obiecał mamie, że w tym roku zabierze ją na wakacje do Grecji, ponieważ mama od zawsze o tym marzy, ale wcześniej nie mieli tyle pieniędzy. Ja na wakacje mam swoje plany i od razu powiedziałem, że z nimi na pewno nie pojadę, zresztą ma ich nie być tylko tydzień, więc sam sobie doskonale poradzę. Zawsze w wakacje z chłopakami jedziemy pod namiot.