Wózki w formie skuterów

 

Sklepy ze sprzętem medycznym są wręcz przepełnione różnymi artykułami, ułatwiającymi życie ludziom chorych i niepełnosprawnym. Na szczególną uwagę zasługują specjalistyczne sprzęty, które umożliwiają samodzielne przemieszczanie się inwalidom.

Jakie są rodzaje skuterów inwalidzkich?

skuter wózek inwalidzkiWiele osób, które są sparaliżowane od pasa w dół lub mają spore problemy w samodzielnym poruszaniu się, na co dzień korzystają z wózków inwalidzkich. Są one najpopularniejszym sprzętem, który wymaga odpychania się rękami, dlatego też nie nadaje się on dla wszystkich osób. Alternatywą mogą być elektryczne wózki, ale poruszają się one z niewielką prędkością, przez co nie nadają się do pokonywania dalszych tras. Znacznie lepszy będzie skuter wózek inwalidzki, który posiada mocny silnik i wydajny akumulator, umożliwiające przemieszczanie się nawet z prędkością piętnastu kilometrów na godzinę. Dzięki temu osoba niepełnosprawna bez kłopotu może jechać na zakupy, do urzędu załatwić sprawy czy udać się na wizytę do lekarza. Jest to profesjonalny pojazd, który pozwala na sprawne i szybkie pokonywanie dużych odległości. Pojazd pozwala na jednorazowe przejechanie nawet pięćdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania. Sam skuter jest wyposażony w wiele praktycznych rozwiązań, dzięki którym korzystanie z pojazdu jest znacznie prostsze. Obrotowy, wygodny fotel z podłokietnikami, pozwala na przyjęcie optymalnej pozycji i bezproblemowe wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Boczne lusterka i panel sterowania sprawiają, że kierowanie skuterem jest banalnie proste.

Dobry skuter elektryczny jest w stanie zastąpić niejeden samochód, ponieważ jest doskonale wyposażony w niezbędne przyrządy. Większość modeli pozwala na maksymalne obciążenie do stu sześćdziesięciu kilogramów, zatem z powodzeniem można zrobić zakupy i schować do bagażnika.