Wszechstronny automat Necta

Za oceanem w maszynach vendingowych można kupić niemalże wszystko. Amerykanie pokochali tą formę sprzedaży, dlatego też tego typu maszyny można spotkać w każdym mieście. Do Polski vending dotarł już kilkanaście lat temu. 

Wygląd automatów Necta

automaty nectaOtworzenie własnego sklepu jest dla niektórych osób nieosiągalne ze względu na wysokie koszty. Wynajęcie powierzchni, zatrudnienie pracownika i opłacanie comiesięcznych rachunków za prąd, wodę i gaz, pochłania sporo pieniędzy, a przecież nigdy nie ma gwarancji, że dany pomysł odniesie sukces. Inaczej jest w przypadku vendingu, który z definicji oznacza prowadzenie sprzedaży bez udziału człowieka, a więc już odpada jeden z głównych kosztów. Automaty Necta do sprzedaży produktów spożywczych i napojów nie wymagają zatrudniania osoby do obsługi, wynajmowania powierzchni sprzedażowej, czy płacenia rachunków z wodę i gaz. Automaty mają formę modułową, czyli można je dowolnie łączyć. Sprzęt firmy Necta jest sprzedawany, lub dzierżawiony przez różne firmy będące pośrednikami, lub dystrybutorami. Przedsiębiorca może nabyć nowy automat, lub skorzystać z używanego modelu, dzięki zaoszczędzi sporo pieniędzy. Nowy automat może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, natomiast używanego cena wyniesie nawet około pięciu tysięcy złotych. Ostateczna cena zawsze zależy od bieżącego kursu euro, ponieważ dostępne modele są często sprowadzane bezpośrednio od producenta. Wygląd automatu Necta przypomina dużą lodówkę z przeszklonymi przednimi drzwiami, przez które klient widzi dostępne produkty.

Jedynym obowiązkiem właściciela maszyny vendingowej jest bieżące uzupełnianie braków w asortymencie, ponieważ cała reszta odbywa się automatycznie. Vending to obecnie najtańsza na rynku forma prowadzenia sprzedaży szerokiego asortymentu.