Wybór materaca rehabilitacyjnego

Materace wykorzystywane są często w celach rehabilitacyjnych – dla seniorów, dla osób z dolegliwościami reumatycznymi, borykającymi się z bólami kręgosłupa. Materace rehabilitacyjne doskonale sprawdzają się też w przypadku problemów z krążeniem. 

Czym wyróżniają się materace ? 

materace 150x200Właściwie dobrane i sprawdzone pod względem jakościowym mogą przynieść znaczną ulgę i zapewnić komfort. Popularne są materace 150×200 – sklepy oferują szeroki wybór i przystępne ceny. Dostępne w takim wymiarze materace kieszeniowe wykonane są z tzw. sprężyn kiszonkowych, wypełnione dodatkowo pianką poliuretanową i przekładką filcową (zapobiega przetarciu). Dzięki takiej strukturze, materace dostosowują się do ułożenia ciała i wagi użytkownika. Materace są dwustronne, każda ze stron może spełniać powierzchnię użytkową. Każdy materac posiada pokrowiec, który bez problemu można zdjąć i wyprać. Można też zakupić materac, który z jednej strony będzie pokryty bawełną, a z drugiej wełną owczą – o działaniu utrzymującym ciepło. Takie rozwiązanie jest doskonałe na chłodniejsze dni. Dużym zainteresowaniem cieszą się też materace kieszeniowo-kokosowe, w których zastosowano dodatkowo warstwę w postaci maty kokosowej, zapewniającej dopasowanie się do kształtu i ciężaru ciała. Materace kieszeniowo-kokosowe podobnie mogą być uzupełnione warstwą z wełny owczej. Materace rehabilitacyjne polecane są również dla osób mających problemy ze snem – zapewniają nieocenioną wygodę i regenerację w trakcie snu.

Materace można bez problemu dopasować do swoich potrzeb i wymagań. W ofertach producentów dostępne są różne rodzaje, typy wypełnień i wymiary materacy. Komfort i zalety użytkowania, szczególnie działanie zdrowotne, przekonują coraz więcej osób do nabycia takiego produktu.