Wybór siłowników z sygnalizacją LED zamkniętych bezprądowo

W nowoczesnych domach jednorodzinnych coraz częściej stosuje się ogrzewanie podłogowe – zwłaszcza w łazienkach oraz salonach. Jest to na pewno dobre rozwiązanie i sposób na zwiększenie wydajności ogrzewania. Ważne jest jednak, aby odpowiednio sterować temperaturą w trakcie ogrzewania podłogowego.

Sterowanie temperaturą w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym

siłowniki do podłogówkiW związku z tym powstały urządzenia tj. siłowniki, które umożliwiają sterowanie temperatury w pomieszczeniach. Taki siłownik można zainstalować do specjalnych zaworów termoregulacyjnych. Te z kolei znajdują się na belce rozdzielacza. Siłownik ma za zadanie otworzyć lub zamknąć przepływ czynnika grzewczego w pętli grzewczej. To z kolei umożliwia kontrolowanie przez użytkownika temperatury w konkretnym pomieszczeniu. Warto stosować siłowniki do podłogówki, by nie zużywać ciepła, jeśli nie jest to potrzebne. Siłowniki są bezprądowo zamknięte. Takie siłowniki są zazwyczaj kompatybilne ze wszystkimi rozdzielaczami, co jest na pewno ich dużą zaletą. Chodzi tutaj o te wersje, które posiadają zawory termoregulacyjne. Oczywiście dobry siłownik do podłogówki to taki, który będzie dostosowany do najpopularniejszych gwintów zaworów termoregulacyjnych. Wtedy korzystanie z niego będzie znacznie łatwiejsze. Niektórzy klienci zwracają też uwagę na design siłownika, który powinien być nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim praktyczny.

Każdy dobry siłownik wyposażany jest w lampki LED, czyli inaczej mówiąc, sygnalizację świetlną ledową. Dzięki takiej sygnalizacji możliwe jest kontrolowanie pracy siłownika do podłogówki. Siłownik będzie pracował niezawodnie przez długi czas, bo nie posiada zbędnych elementów elektrycznych i mechanicznych. Siłowniki utrzymują zawory zamknięte wtedy, kiedy nie ma dopływu prądu. Siłownik łączy się ze sterownikiem ogrzewania podłogowego.