Wymiana kas fiskalnych

Na terenie Bytomia w ostatnim czasie ma odbyć się masowa kontrola wszystkich kas fiskalnych. Wiąże się to z tym, ze małe zakłady usługowo handlowe na terenie Bytomia nie koniecznie zawsze maja je na wyposażeniu i nie wydają klientom potwierdzenia dokonania usług.

Bytom z nowymi kasami fiskalnymi

kasy fiskalne bytomBardzo często zdarzało się, że będąc w jakimś małym zakładzie czy to u fryzjera czy tez kosmetyczki wychodząc nie otrzymaliśmy paragonu. Jest to oczywiście nie zgodne z prawem, gdyż w ten sposób ukrywany jest dochód a przedsiębiorstwo takie zapłaci wtedy mniejszy podatek. Od nowego roku ma się to wszystko zmienić i kasy fiskalne bytom będą już w każdym zakładzie na terenie całego miasta. Bytom jest pierwszym miastem, które rozpoczęło walkę z nielegalnym usługami, gdyż w ten sposób miasto traci rok rocznie kilka milionów złotych, więc urzędnicy państwowi mają dokładnie i regularnie kontrolować wszystkie zakłady. W najbliższym czasie kasy fiskalne w Bytomiu posiadać będą musieli właściciele wszystkich małych targowisk, także udając się teraz po cebule na targ, nie bądźmy zdziwieni jak otrzymamy paragon na kilka groszy, ale niestety takie wchodzą przepisy w życie i każdy przedsiębiorca będzie musiał się do nich dostosować. W przypadku nie zamontowania w pełni sprawnej kasy fiskalnej nakładane będą przez urzędników duże kary finansowe, dlatego jak widać lepiej wydawać paragony za każdą rzecz i usługę żebyśmy mogli spać w spokoju.

Dzięki tym rozwiązaniom do budżetu miasta w przyszłym roku, jak przewidują statystyki wpłynie blisko ponad pięć milionów złotych, także widać ile osób nie koniecznie daje nam paragon. Oczywiście my również możemy powiadomić o tym odpowiednie władze, gdy nie otrzymamy paragonu, za co Państwo  na pewno będzie nam bardzo wdzięczne.