Wytrzymały blaszany garaż

W naszej okolicy z jakiegoś powodu trudno było dostać pozwolenie na rozbudowę posesji. Z tego powodu, wielu sąsiadów uskarżało się na niemożliwość dobudowania garażu, w którym mogliby pozostawiać samochody przy złej pogodzie. Owy problem okazał się łatwiejszy do rozwiązania niż mogło się nam wydawać.

Nowoczesne tymczasowe garaże

solidny garaż ocieplany bez pozwoleniaOkazało się iż jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań problemu braku garażu jest postawienie tymczasowej konstrukcji, takiej jak garaż blaszany. Tego typu garaże stosowane są od wielu lat, i zawsze sprawdzają się satysfakcjonująco, toteż razem z sąsiadami zdecydowaliśmy, iż na naszych posesjach takie właśnie garaże mogą być idealnym sposobem na garażowanie samochodów. Dowiedzieliśmy się również, iż oprócz normalnych, prostych blaszanych garaży można dostać wersje ocieplane, wykonane zarówno z blachy jak i z drewna. Co najważniejsze, można było postawić solidny garaż ocieplany bez pozwolenia, co zdecydowanie ułatwiało zamontowanie konstrukcji na wybranym miejscu, i pomagało zaoszczędzić czas, spędzony w innym przypadku na wypełnianiu formalności. Większość producentów oferuje możliwość wynajęcia załogi montażowej w cenie zakupu garażu, oraz postawienie go w wybranym miejscu. Jest to jednak na tyle prosta czynność, iż nie sprawia kłopotu osobom nie mającym wcześniej doświadczenia z takimi konstrukcjami.

Równie ważną dla nas cechą garaży okazała się modularna konstrukcja i możliwość dostosowania wszystkich ścian do potrzeb danego użytkownika. Żadne z tymczasowych garaży w okolicy nie były więc takie same jak inne, a każdy miał wyposażenie w takiej ilości i zaawansowaniu, jakiego potrzebował właściciel posesji. Garaże były również o wiele tańsze niż wybudowanie nowego, murowanego budynku pod garaż.