Z jakich surowców wykonuje się okna?

Okna są ważnym elementem domu, przede wszystkim dają nam światło i pozwalają na obserwację okolicy budynku. Interesując się zakupem okien, warto zorientować się jakie mamy możliwości w tematyce okiennej. 

Typy ram okiennych

okna tarczynKażde okno składa się z dwóch podstawowych elementów, szyby oraz ramy. Obecnie mamy możliwość zakupu ram okiennych drewnianych, aluminiowych i z tworzywa sztucznego. Ramy aluminiowe są rzadko spotykane. Jeśli chodzi o aluminiowe okna tarczyn jest miastem gdzie zdecydowanie znajdziemy ich producentów. Jeszcze do niedawna, w niektórych mieszkaniach i domach wciąż są obecne, najpopularniejszym typem okien były okna drewniane. Jednak nie zapewniały one odpowiedniej szczelności, a do tego miały toporne systemy otwierania, dlatego szybko zostały wyparte przez okna plastikowe potocznie zwanymi PCV, których system otwierania był bardzo płynny i łatwy w obsłudze, a także charakteryzowały się one znacznie lepszą szczelnością. Jednak oknami drewnianymi wciąż interesują się inwestorzy, w związku z czym udoskonalono technologię ich produkcji, podnosząc parametry szczelności i nieprzepuszczalności ciepła. Mimo to, wciąż największą popularnością cieszą się okna PCV. Dostępne są one w kilku wersjach kolorystycznych. Najtańsze są ramy w kolorze białym. Istnieje jednak możliwość pokrycia ich warstwą  imitującą naturalne drewno, przez co wyglądają one znacznie bardziej efektownie. Okna zwykle wykonywane są na zamówienie, bowiem tylko wielorodzinne budynki mieszkalne potocznie zwane blokami, mają jednakowy wymiar okien.

Zawsze przed wykonaniem zamówienia, odwiedzić powinien nas pracownik, który dokona dokładnego pomiaru. Jest to ważne ze względu na późniejsze ich zamontowanie. Tylko odpowiednio dopasowane i wstawione okna zagwarantują nam odpowiednią szczelność.