Zabezpieczenie i ochrona dachu

Dach płaski stanowi rozwiązanie konstrukcyjne, które powoduje konieczność odprowadzania nadmiaru zbierającej się na nim wody. Brak odprowadzania wody z dachu, bądź jej nienależyte odprowadzanie skutkować może zarwaniem, bądź przeciekaniem dachu. Z tego też powodu konieczne jest właściwe odprowadzanie wody. Z tego też powodu należy zainstalować na nim elementy ułatwiające odprowadzanie wody.

Wykorzystanie klinów styropianowych

kliny styropianoweDobrym sposobem na sprawne i skuteczne odprowadzenie wody z dachu jest zainstalowanie na nich specjalnych klinów. Kliny dachowe dzięki swojej unikalnej konstrukcji i kształtowi sprawią, że woda zostanie w całości usunięta z dachu. Pozwoli to nam na bezpieczne użytkowanie lokalu, czy mieszkania. Kliny wykonane są z różnego rodzaju materiałów. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się kliny styropianowe. Dzięki nowoczesnemu wykonaniu są one bardzo wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych. Z tego też powodu stanowią one trwałe i dobre zastosowanie do zabezpieczenia dachu przed nadmiarem wody. Dzięki wykonaniu z lekkiego materiału, jakim jest styropian nie obciążają dodatkowo konstrukcji dachowej. Z tego też powodu są one coraz częściej polecane do montowania na dachach płaskich. W celu prawidłowego ułożenia klinów styropianowych należy umieścić je na dachu w sposób kaskadowy. Dzięki temu woda będzie odprowadzana z dachu w sposób równomierny. Ponadto przy dokonaniu zakupu klinów dachowych warto skonsultować sposób montażu z fachowcem.

Umożliwi to nam lepsze i bezpieczniejsze odprowadzanie wody. Kliny dachowe jako rozwiązanie ułatwiające odprowadzanie wody sprawdzą się także na innego rodzaju dachach. Przykładem mogą być dachy spadziste. Usprawni to w znacznym stopniu proces odprowadzania nadmiaru wody.