Zabieg fluoryzacji zębów

Moja córka skończyła sześć lat. Słyszałam o czymś takim, jak fluoryzacja zębów. Postanowiłam, że warto byłoby pójść z dzieckiem na taki zabieg. W ten sposób ząbki będą zdrowsze. Muszę teraz znaleźć gabinet, gdzie taką fluoryzację się przeprowadza. 

Pójście z dzieckiem na fluoryzację

fluoryzacja warszawa wolaZadzwoniłam do gabinetu stomatologicznego, do którego chodzę z córką. Tam powiedzieli mi, że owszem wykonują takiego typu zabiegi, ale w tym momencie stomatolog jest ba urlopie. Muszę teraz poszukać innego gabinetu. Zajrzałam więc do Internetu i wpisałam tam: fluoryzacja warszawa wola. Jest tam jeszcze jeden stomatolog, który robi fluoryzację dzieciom. Postanowiłam, że tam zapiszę swoją pociechę. Wizytę mamy już za dwa dni. Przez ten czas wytłumaczyłam córce, na czym polega taki zabieg i że nie musi się niczego bać. Na całe szczęście moja córka lubi chodzić do dentysty. Dwa dni później poszłyśmy na umówioną wizytę. Córka usiadła na fotel dentystyczny. Była bardzo ciekawa tego zabiegu. Dostała od dentysty szczoteczkę do zębów, oraz pastę z wysoką ilością floru. Pasta miała smak arbuza, więc nie było problemu ze szczotkowaniem zębów przez moją pociechę. Zabieg trwał dwie minuty. Nie jest to długi zabieg, więc córka przyjęła go z przyjemnością. Wie też, że dzięki niemu będzie mieć zdrowe ząbki, na czym bardzo mi zależy. Chodzę z nią też regularnie na wizyty kontrolne. Na pewno będziemy chodzić też na tę fluoryzację. Wiem, że gdy pójdzie do szkoły, to tam pielęgniarka będzie przeprowadzać fluoryzację. 

Wróciłyśmy do domu i córka powiedziała, że bardzo polubiła fluoryzację. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam. Jest to mądra dziewczynka i już od najmłodszych kat powinna wiedzieć, na jakie zabiegi warto chodzić. Fluoryzacja jest jednym z bardzo ważnych zabiegów w życiu dziecka.