Zabytki we Wrocławiu oraz architektura wnętrz

Zastanawia was może ile mamy zabytków w kraju? Mnie zastanawia, gdyż pomimo mieszkania w tak cudownym kraju, nie miałam zbyt dużo czasu, aby go zwiedzać. Postanowiłam to nadrobić. W pracy postanowiłam wziąć miesiąc urlopu oraz wykorzystać go na zwiedzanie, to dobry sposób na odpoczynek.

Profesjonalny architekt wnętrz był wyjątkowy

architekt wnętrzPoznam swój kraj od strony zabytków. Postanowiłam zacząć od Wrocławia, gdyż to urocze miasto z bogatą gamą zabytków. Aranżacja wnętrz Wrocław zabytków była niesamowita, byłam pod pełnym wrażeniem wystrojów. Nie wszędzie można było zajrzeć, w niektórych zabytkach były wydzielone pomieszczenia gdzie można było chodzić, a inne były zamknięte dla zwiedzających, mówi się trudno, może kiedyś je dla nas otworzą. Każdy projektant wnętrz Wrocław obecnie wykorzystuje bardzo wiele urządzeń do tego, by stworzyć coś niezwykłego, ale kiedyś nie mieli żadnych takich urządzeń. Ciekawe jak to wszystko robili, czy ich projekty były sporządzane na papierze, czy też były opracowywane w głowie, a potem tylko wykonywane. Profesjonalny architekt wnętrz – Wrocław w dawnych czasach był uznawany za kogoś wyjątkowego, a teraz to bardzo popularny zawód, wręcz powszechny. Wrocław w swojej panoramie ma zabytki nowsze na przykład z poprzedniej epoki oraz te które sięgają nawet średniowiecza. Nie tylko architektura wnętrz Wrocław mnie urzekła, ale też fasada budynków, przecież tam też zostały przedstawione wspaniałe dzieła, chodzi mi tu na przykład o rzeźby, były kiedyś umieszczane przy dachu. Większość kościołów ma takie.

Poza tym projekt wnętrz Wrocław musi pasować do całości, nie może być żadnych elementów, które nie będą pasowały do siebie. Potem z Wrocławia pojechałam do Krakowa, tam też można znaleźć mnóstwo pięknych zabytków. Nie omieszkałam też pojechać w góry na parę dni.