Zainteresowania młodzieży – często odwiedzany wakepark

Każdy w swym życiu ma taki czas, kiedy nieustannie poszukuje swojego miejsca na ziemi. Bardzo często właśnie wśród młodzieży, która już nieco bardziej niż jeszcze parę lat wstecz (będąc dziećmi) jest świadoma swoich możliwości, talentu i predyspozycji poszukuje hobby.

Wakepark to nowość

wakeparkA możliwości w dzisiejszych światach na hobby czy własne zainteresowania jest naprawdę sporo. Są one także dodatkowo rozwijane poprzez uczestnictwo dzieci czy młodzieży w zajęciach dodatkowych pozalekcyjnych (w szkole, centrum kultury czy odpłatnie w placówkach prywatnych lub publicznych np. w często odwiedzany wakepark Bydgoszcz). Jest to okazja do spróbowania wielu nowości i tym samym znalezienia wśród różnych propozycji, czegoś wyłącznie dla siebie – to co najbardziej daną osobę interesuje. Według ankiety przeprowadzonej w lokalnym mieście, wśród młodzieży na terenie miasta Kraków sporym zainteresowaniem cieszą się sporty drużynowe. Siatkówkę, piłkę ręczną oraz nożną jako przykład swojej pasji podało bardzo wiele nastolatków. Popularnym hobby jest także jazda na deskorolce oraz wrotkach, szczególnie w formie bardziej wyczynowej, którą można uprawiać między innymi w skatepark. To bardzo popularne placówki w wielu miastach, zyskują z każdą chwilą coraz szersze grono fanów, gdyż doskonale łącza w sobie elementy sportu, rywalizacji oraz zabawy. Takie hobby niesie też ze sobą bardzo dużo wyzwań, co dodatkowo wzmacnia motywację do uprawiania tego typu sportów wśród polskich nastolatków. Skatepark często bywa także miejscem do spotkania przyjaciół i znajomych ze szkoły, co pozwala także na wspólne spędzenie wolnego czasu po szkole i nawiązanie nowych przyjaźni czy znajomości.

Wielkie zainteresowanie młodzieży tym miejscem, z pewnością przeczy poglądowi, że obecnie nastolatkowie lubią spędzać czas wyłącznie przed monitorem komputera.