Zalety i wady domów gotowych

Być może właśnie zastanawiasz się, jaki dom wybrać. Możesz albo kupić już gotowy albo zbudować dom według własnego projektu. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Musisz sam zastanowić się, co będzie dla Ciebie najlepsze. My jedynie przedstawimy Ci oba rozwiązania. Zastanów się, jak wygląda dom Twoich marzeń.

Domy według własnego czy gotowego projektu?

domy konstancinNa pewno najbardziej dostosowany do indywidualnych potrzeb jest dom stworzony według indywidualnego projektu. Musisz jednak wiedzieć, że w tej opcji zapłacisz sporo pieniędzy właśnie za wykonanie projektu przez architekta. Nieco tańszą opcją jest budowa według gotowego projektu, który po prostu zaadaptujesz. Wtedy możesz postawić dom, który również będzie posiadał wszystkie cechy, na których Ci zależy. Wybierasz też materiały, z których powstaje Twój dom, więc coś możesz zrobić taniej, coś drożej. Zależy to od tego, jakich fachowców najmiesz, czy sam będziesz kupował materiały budowlane i tak dalej. Inna możliwość to domy konstancin, które są już gotowe. Tu nie musisz się niczym przejmować. Po prostu wybierasz sobie dom, który Ci odpowiada i kupujesz go. Masz jednak niewielki wpływ na cenę. Najczęściej deweloperzy nie bardzo chcą negocjować, więc albo zgadzasz się na ostateczny koszt zakupu, albo nie. Dom też albo Ci się podoba, albo nie. Nie masz możliwości nanoszenia zmian. Domy gotowe dają najmniejszą elastyczność, ale za to otrzymujesz spokój.

Nie musisz obawiać się, że Twoi fachowcy nie dopełnią terminów, że coś źle sobie wymyśliłeś. Dostajesz po prostu gotowy dom. Sam musisz podjąć decyzję, która opcja najbardziej Ci się podoba. Jeśli cenisz sobie spokój, to być może właśnie gotowy dom jest dla Ciebie najlepszy. Jeśli natomiast chcesz mieć bardzo oryginalny rozkład pomieszczeń, sam zamów projekt u architekta według Twojego pomysłu.