Zalety komputerów stacjonarnych

Od kiedy tylko nauczyłem się używać komputera zafascynowałem się grami komputerowymi wszelkiego rodzaju, co nie do końca podobało się moim rodzicom. Chociaż moim zdaniem wcale nie spędzałem przed ekranem jakoś nadmiernie dużo czasu to jak na standardy moich rodziców najwyraźniej przesadzałem i dlatego robili co mogli, żeby odciągnąć mnie od komputera. Długo udawało się nam znaleźć kompromis jednak kiedy na rynku pojawiła się nowa wersja mojej ulubionej gry pojawił się nieoczekiwany problem.

Ceny dobrych komputerów stacjonarnych

cena komputera stacjonarnegoDo tej pory rozmowy z rodzicami ograniczały się tylko do czasu, jaki spędzam przed komputerem. Był to standardowy laptop, nie wyróżniający się niczym szczególnym, ale wystarczał do w miarę płynnej rozgrywki. Najnowsza wersja gry miała jednak wymagania sprzętowe przekraczające możliwości naszego komputera. Niestety, z punktu widzenia rodziców spełniał on nadal wszystkie ich wymagania i za nic nie mogłem przekonać ich do tego, że potrzebujemy nowego sprzętu. Byłem z góry na straconej pozycji ponieważ dobrze wiedzieli, że chodzi o gry komputerowe, których sami nie pochwalali. Postanowiłem więc, że sam zarobię na nowy komputer, co spotkało się z aprobatą rodziców. Kiedy jednak zorientowałem się, ile kosztują nowe komputery musiałem zweryfikować swoje plany. Przede wszystkim zrezygnowałem z laptopa, ponieważ okazało się, że cena komputera stacjonarnego przy parametrach, na których mi zależało jest zdecydowanie niższa, niż komputera przenośnego o takich samych właściwościach. Żeby jeszcze oszczędzić postanowiłem nieco rozeznać się w temacie i w efekcie kupiłem używany komputer za swoje pieniądze, które odkładałem przez kilka lat. Żeby uniknąć dodatkowych wydatków, a przynajmniej je ograniczać nauczyłem się też go rozbudowywać i samodzielnie wymieniać poszczególne elementy wraz z ich instalacją. W efekcie mam teraz komputer, na jakim mi zależało, ale ważniejsze jest chyba dla mnie to, że sam proces jego kompletowania i instalowania nauczył mnie bardzo dużo i dał do myślenia.

Od kiedy kupiłem swój własny komputer wbrew pozorom gram mniej, niż wcześniej. Wynika to z tego, że zainteresowałem się informatyką i teraz więcej czasu spędzam na instalowaniu, przeinstalowywaniu różnych programów oraz na rozbudowywaniu samego sprzętu. Wydaje mi się, że przez chęć zakupu nowej gry przypadkowo odkryłem swoją pasję, jaką jest informatyka i rozwiązywanie problemów ze sprzętem informatycznym. Zdobyte doświadczenie wykorzystuję na co dzień pomagając kuzynom i wujostwu w ich problemach z komputerami.