Zmiana pracy i cad cam software

Od dawna już nosiłem się z zamiarem zmiany pracy, ale nie za bardzo wiedziałem na jaką. Właściwie to nie potrafiłem niczego poza tym co robiłem obecnie, a miałem już tego serdecznie dość. Mój wybór padł na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Cad cam software i pisanie programu

cad cam softwareTo również nie było w sumie takie proste. Musiałem sprawdzić wszystkie możliwe gałęzie biznesu by odnaleźć ten jeden nieodkryty jeszcze i nie obstawiony ze wszystkich stron przez rodaków i ludzi z zachodu. Mój wybór padł na pisanie oprogramowania do specjalistycznych gałęzi przemysłowych. Konkretniej chciałem napisać dobry cnc program i sprzedawać go innym firmom które by go potrzebowały. W końcu każda firma produkująca takie urządzenia musi je jakoś zaprogramować by odpowiednio dobrze działały. Z tego co czytałem, spora część z firm nawet obecnie korzysta z bardzo przestarzałego oprogramowania nie pozwalającego na pełne wykorzystanie możliwości produkowanego sprzętu. Było to jedno z większych przykładów niewydajności jakie w życiu widziałem. Produkowali bardzo dobre jakościowo, wytrzymałe i szybkie urządzenia, które były mocno ograniczane nieudolnie napisanymi programami nie pozwalającymi im na rozwinięcie pełni swojego potencjału. Oprócz tego postanowiłem spróbować zrobić cad cam software, ale to było już nieco trudniejsze. Nie zarażałem się jednak mimo to.

Postanowiłem, że dam z siebie wszystko i zobaczę co mi z tego wyjdzie. Sukces odniosłem niemalże momentalnie. Moje programy bardzo spodobały się jednej z dużych warszawskich firm, co otworzyło mi drogę na całą Polskę.