Zwiedzanie winiarni z ukochanym

 

Nasze zaręczyny były bez dwóch zdań oryginalne. Nie podejrzewałam wcześniej mojego partnera Jurka o taką romantyczność. Absolutnie mnie zaskoczył i zauroczył swoim pomysłem, którym idealnie trafił w moje preferencje.

Romantyczne zwiedzanie winnicy

zwiedzanie winiarniNasza pierwsza randka odbyła się przy lampce taniego wina w zaciszu niszowej restauracji. Byliśmy wtedy młodymi studentami japonistyki i byliśmy totalnie sobą zauroczeni. Wino towarzyszyło nam potem przy wielu ważnych okazjach oraz przy wieczornych rozmowach. Lubiliśmy pijać różne rodzaje tego alkoholu i nasz barek był pełen jego butelek. Pewnego dnia mój mąż oświadczył, że mam się przygotować, bo zabiera mnie na wycieczkę. Okazało się, że zabrał mnie na zwiedzanie winiarni. Pamiętam, że kiedyś mu wyznałam, że chętnie odwiedziłabym takie miejsce, żeby poobserwować proces powstawania tego alkoholu. Zwiedzanie zaczęło się od uprzejmego przywitania przez właściciela, który oprowadził nas pomiędzy rzędami pnących się winogron. Efekt był zniewalający. Równo przycięte rośliny tworzyły harmonijny, fascynujący układ, który odprężał umysł. Kiści krągłych winogron mieniły się w świetle zachodzącego słońca, a właściciel w między czasie opowiadał nam o historii winiarni i procesie tworzenia wina. Następnie zaprowadził nas na dużą, okazałą huśtawkę przed którą stał stół z winem, kieliszkami i miejscowymi przysmakami w postaci serów, wędlin, domowego chleba i oczywiście winogron. Właściciel zostawił nas samych, a ja wraz z Jurkiem degustowałam podane produkty wspominając przy tym najzabawniejsze chwile z naszego życia. Zwiedzanie winiarni było niesamowicie przyjemne, a potem zostało dopełnione cudownymi oświadczynami. Właściciel winnicy pozwolił nam również zakupić kolejną butelkę wina, które postanowiliśmy zachować na naszą noc poślubną.
Nie sądziłam, że zwiedzanie winiarni może być aż tak fascynujące i ciekawe. Znacznie przerosło moje oczekiwania. Poleciłabym to miejsce nie tylko osobom, które fascynują się winami, ale również każdej parze, która poszukuje pomysłu na romantyczny wieczór.